به چه کسی منتور گفته می شود

اگر این روزها مقاله‌های مربوط به حوزه‌های کارآفرینی و مدیریت کسب‌وکار را خوانده باشید، حتماً به اصطلاح «منتور» و «منتورینگ» برخورده‌اید. در این مقاله تلاش می‌کنیم تا چکیده‌ای از این مفهوم و وظایف منتور را برای شما بازگو کنیم.

منتورینگ چیست؟

منتورینگ را معمولاً به این صورت تعریف می‌کنند: یک رابطه‌ی حرفه‌ای که طی آن، یک شخص باتجربه و آگاه (منتور) به فرد دیگری کمک می‌کند تا مهارت‌ها و دانشش را در زمینه‌ی حرفه‌ای مشخصی ارتقا دهد.

منتور کیست؟

منتور شخصی است که دارای تجربه در یک زمینه‌ی تخصصی است و می‌تواند به شخص دیگری که تجربه‌ی کمتری در همان زمینه دارد کمک کند.

 

به طور کلی، حوزه‌ی فعالیت‌های منتورها را در دو گروه می‌توان دسته‌بندی کرد؛ حوزه‌ی شغلی (حرفه‌ای) و حوزه‌ی روان‌شناختی. در حوزه‌ی حرفه‌ای، منتور تلاش می‎کند تا به عنوان یک مربی به فرد توصیه‌هایی داشته باشد و رشد و عملکرد حرفه‌ای او را بالا ببرد. در حوزه‌ی روان‌شناختی، منتور به عنوان یک الگو ایفای نقش می‌کند و به عنصر الهام‌بخش تبدیل می‌شود. این دو حوزه معمولاً همزمان اتفاق می‌افتند و به فرد این امکان را می‌دهند تا علاوه بر پیشرفت در حوزه‌ی شغلی، توازنی مناسب بین شغل و زندگی شخصی برقرار سازد.

منتورینگ دارای چه ویژگی‌هایی است؟

دانش، توصیه و منابعی که منتور با فرد در میان می‌گذارد بستگی به اهداف رابطه‌ی منتورینگ دارد. ممکن است منتور اطلاعاتی را راجع به مسیر شغلی خود به فرد بدهد یا بیشتر به دنبال پشتیبانی کردن احساسی، دادن انگیزه و بازی کردن نقش یک الگو باشد. کمک به کشف ظرفیت‌های جدید در هر شغل، هدف‌گذاری صحیح و شناسایی منابع نیز می‌تواند در حوزه‌ی عملکرد منتور قرار بگیرد. نقش منتور با توجه به نیاز فرد تغییر می‌کند. بعضی از رابطه‌های منتورینگ بر اساس برنامه‌هایی ساختاریافته و منظم بنا شده‌اند که انتظارات و دستورالعمل‌های مشخصی دارند ولی بعضی دیگر، حالتی غیررسمی دارند.

مفهوم منتورینگ ساده است اما اجرای موفقیت‌آمیز آن می‌تواند چالش‌ برانگیز باشد. ویژگی‎های منتورینگ بهینه از نظر انجمن روان‌شناسی امریکا به این صورت است: توانایی و تمایل به:

منتور چه وظایفی دارد؟

کارهایی که منتور انجام می‌دهد با توجه به نیاز افراد مختلف متفاوت است اما به طور کلی منتور؛

اپرا وینفری، مجری معروف امریکایی می‌گوید: «منتور کسی است که به شما اجازه می‌دهد تا امید را در درون خودتان ببینید.»

منتورینگ چه مزایایی دارد؟

پژوهش‌ها نشان داده است که کسانی که از وجود منتور بهره برده‌اند، احساس رضایت بیشتری نسبت به شغل خود دارند. علاوه‌ براین، این افراد اغلب اوقات عملکرد بالاتری پیدا کرده‌اند، حقوق بالاتری می‌گیرند و روند پیشرفت‌شان در شغل سریع‌تر است.

نتیجه‌گیری

مدت مدیدی است که منتورینگ به عنوان ابزاری مهم برای رشد شغلی مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از روان‌شناسانِ شغلی همواره به افراد توصیه می‌کنند که یک منتور برای خود پیدا کنند، چه به صورت غیررسمی و چه در قالب برنامه‌های سازمان‌یافته. فارغ از اینکه منتور و فرد چطور به یکدیگر وصل شده‌ باشند، اخلاق چنین حکم می‌کند که رابطه‌ی آنها باید بر اساس رفتار حرفه‌ای و احترام برای هر دو طرف شکل بگیرد. منتورینگ یک فرآیند پویاست و بهره بردن از شبکه‌ای از منتورها باعث می‌شود تا فرد با چندین منتور که هر کدام در زمینه‌ای خاص تبحر دارند آشنا شود و از تجربیات‌شان استفاده کند. رابطه‌های موفق منتورینگ معمولاً به دوستی‌های قوی تبدیل می‌شوند که هر دو طرف از حمایت و تجارب یکدیگر بهره می‌برند.

منتورینگ برای چه کسانی مفید است ؟

افراد یا شرکت هایی که به یک سطحی از بلوغ دست یافته اند که با کمک یک مرشد و راهنما بتوانند مشکلات خود را تشخیص داده و حل کنند، از این روش استفاده می کنند- در این روش مدیران بیشتر درگیر هستند و این تجربه توسط منتور به مدیر ارشد سازمان و مدیران میانی به تناسب موضوع، ذره ذره منتقل می شود.زمان مشخصی ندارد و می تواند سالها ادامه پیدا می کند و هر زمان مدیریت سازمان تشخیص بدهد که دیگر نیازی به حضور منتور نیست می تواند این فرآیند را متوقف کند.

سوابق سازمان : 

با توجه به بازآفرینی ساختار شرکت گسترش مدیریت سامان ایساتیس از آبانماه 1398، این بخش با مدیریت خانم مهندس سعیده شمس الهدی مجددا فعالیت خود را آغاز نموده و با توجه به سیاست های جدید این حوزه، تاکنون با 4 شرکت صنعتی یزد وارد مذاکره و انعقاد قرارداد منتورینگ و مشاوره شده است. شرکتهای بزرگ و مطرحی همچون :

1- گروه صنعتی یزد پولیکا با بیش از 40 سال سابقه تولید 

2- صنایع شیر و لبنیات پاستوریزه ایساتیس با 30 سال سابقه تولید 

3- شرکت جهان الکترونیک با بیش از 20 سال سابقه تولید 

4- گروه صنعتی یزد لوله با بیش از 20 سال سابقه تولید 

5- گروه صنعتی پکیج ایساتیس با 15 سال سابقه تولید 

لازم به ذکر است که منتورها و مشاورینی که در این پروژه ها و شرکتها مشارکت دارند، دارای سوابق طولانی و تجربه دیرینه ای در امر منتورینگ با صنایع بزرگ و خوشنام ایران دارند.که در بخش های دیگر، رزومه آنها جهت استحضار و بهره برداری مدیران و بازدید کنندگان محترم سایت بارگذاری شده است.